کوچک شدن بینی با آرایش

کوچک شدن بینی با آرایش

دسترسی سریع به بخش های مقاله

کوچک شدن بینی با آرایش ممکن است؟ بله کاملاً!

شما با دیدن فیلم و راهنمای تصویری این مقاله و مطالعه نکات حرفه ای درباره کوچک شدن بینی با آرایش به سادگی می توانید از پس این کار بر بیایید.

پس تا انتها همراه ما باشید.

آموزش ویدئویی کوچک کردن بینی با آرایش

قطعاً مطالعه کامل این مقاله به شما کمک میکند آرایش بسیار حرفه ای تری داشته باشید.

اما اگر وقت یا حوصله مطالعه کامل این مطلب را ندارید، میتوانید این ویدئو را ببینید تا خیلی سریع کوچک کردن بینی با آرایش را یاد بگیرید.

درست متوجه شدید آرایش می‌تواند معجزه کند و این یک واقعیت است. تفاوتی ندارد بخواهید چهره‌ای به ‌ظاهر طبیعی داشته باشید یا تمایل داشته باشید کامل و بی‌نقص به ‌نظر برسید. به‌ هر حال نکات و ترفندهای  کوچک شدن بینی با آرایش در گریم کاری می‌کند که با کمک خطای دید چهره‌ای بسیار متفاوت‌تر از آنچه هست به وجود آورید. خوشبختانه به غیر از عمل زیبایی راهکارهای دیگری مانند آرایش برای اصلاح یا پوشاندن بعضی ایرادهای کوچک صورت وجود دارد. برای این کار می توانید از کانتور و بعضی کرم های پایه یا پودرهای آرایشی استفاده کنید. اگر احساس می کنید بینی شما کمی بزرگ است یا انحنای خاصی دارد که آزارتان می دهد، نگران نباشید. با ابزارهای آرایشی و به کارگیری چند تکنیک ساده می توانید به فرم دلخواه صورت برسید. برای این کار به تنوع رنگها از کرم آرایشی و براش های متفاوت برای ایجاد سایه روشن روی پوست نیاز دارید.

کارکرد هایلایت و کانتور برای کوچک کردن بینی با آرایش

برای کوچک شدن بینی با آرایش می توانید با کشیدن سایه های تیره تر یا روشن تر روی پوست، تصور بینی کوچکتری در صورت ایجاد کنید. علاوه بر کانتور و هایلایت، سایه ها هم ابزارهای مناسبی برای ایجاد سایه روشن هستند که کاربردشان ساده است و اغلب افراد آنها را ترجیح می دهند. به هر حال با هر ابزار آرایشی که راحت تر هستید، حتی با سایه چشم های مات می توانید کار کنید. تنها خط قرمز استفاده از کرمهای آرایشی براق است که ظاهر مصنوعی و غیر طبیعی به پوست می دهد و برعکس ایرادهای صورت را بزرگتر جلوه می دهد.

در این میان دو نکته مهم وجود دارد: برای تیره تر کردن از سایه هایی با رنگ 2 تا  3 درجه تیره تر از پوست طبیعی استفاده کنید- برای  هایلایت کردن  رنگهای 2 تا 3 درجه روشن تر از پوست انتخاب کنید. در وهله بعدی باید به تم پوستی توجه کنید. برخی افراد پوستی با پس زمینه زرد یا رنگ قهوه ای گرم دارند. در حالی که برخی دیگر پوستی با تم رنگی سرد یا صورتی رنگ دارند. بنابراین در هنگام انتخاب کانتور، سایه و هایلایتر باید رنگهایی به کار ببرید که با پوست طبیعی همخوانی داشته باشد. کاربرد رنگهای نادرست پوست را غیر طبیعی جلوه می دهد.

کاربرد براش یا قلم موهای مناسب

یک بخش مهم دیگر کار برای  رفع ایراد بینی با آرایش در آرایش طبیعی، انتخاب براش یا قلم موی مناسب است که در طبیعی تر شدن اجزای صورت و ایجاد انحناها و برجستگی و فرورفتگی نقش اساسی دارد. اگر قرار است با پودر کار کنید، قلم موی نرم و اگر با کرم کار می کنید براش های سفت تر کارساز هستند.

کرم پودر و پرایمر ملزومات زیرسازی گریم

پرایمرها ترکیباتی معجزه گر هستند که با کوچک کردن منافذ باز پوست، بستر پوست را برای آرایشی یکدست و بی عیب آماده می کنند. بعد از اعمال کردن پرایمر کرم پودر مناسب با پوست طبیعی تان را بزنید و چند دقیقه زمان بدهید تا تثبیت شود.

گام به گام تا کوچک شدن بینی با آرایش

کوچک شدن بینی با آرایش

کوچک کردن بینی با آرایش را با هایلایتر شروع کنید

با در دست گرفتن یک براش زاویه دار گریم، کوچک شدن بینی با آرایش را با هایلایتر آغاز کنید. ابتدا خطی باریک روی پل یا تیغه بینی از بالا به پایین تا نوک بینی بکشید. این خط نباید خیلی پهن باشد چون برخلاف هدفتان موجب می شود بینی بزرگتر از حد واقعی اش به نظر برسد. این خط را تا زیر نوک بینی ادامه دهید. سپس با کمک براش محو کننده یا اسفنج این بخش هایلایت شده را یکدست کنید. هایلایت کردن برجستگی های صورت را بهتر نشان می دهد و در ضمن صورت را کشیده تر می کند. به کمک یک براش زاویه دار و کانتور یا سایه تیره از گوشه داخلی چشم تا لبه بینی را تیره کنید. مجددا با براش این خط را فید کنید. حالا با مهارت دست های هنرمندتان بخش هایلایت و کانتور را به طور طبیعی مرزبندی و ترکیب کنید.

با خطوط تیره ایرادها را بپوشانید

در مرحله بعد برای کوچک شدن بینی با آرایش می توانید از سایه تیره برای کوچک تر نشان دادن سوراخ های بینی، اطراف این نواحی استفاده کنید. برای اینکه بینی کوتاهتر به نظر بیاید، با براش مقداری سایه زیر نوک بینی بکشید. سپس دو طرف بینی را هم کمی تیره کنید. این سایه ها را تا محل نوک بینی کاملا محو کنید تا بینی کوتاهتر و سر بالا به نظر بیاید.

بینی های گرد و پهن را تغییر دهید

در این تکنیک هم باید طبق روال قبل سایه را از قسمت داخلی چشم به سمت نوک بینی بکشید. در ادامه این خط تیره را در نوک بینی به شکل u در آورید. این حالت ایجاد شده را بدون اینکه فرم تیزی به نوک u بدهید با نوک بینی هماهنگ کنید.

کانتورینگ برای کوچک کردن بینی با آرایش

کانتورینگ یکی از رایج‌ترین روش‌های کوچک شدن بینی با آرایش است که به کمک آن می‌توان در آرایش بخش‌هایی از صورت را برجسته کرده یا بخش‌هایی از صورت مانند بینی را تغییر فرم داد. درست است که عمل بینی راهکاری قطعی برای تغییر شکل همیشگی بینی است اما ریسک‌ها و مشکلات مختص به خود دارد. اگر ایراد بینی‌تان چندان چشمگیر نیست، بهتر است با کمک ابزارهای ساده‌تر و طبیعی تر به هدفتان برسید. اگر تمایل دارید باهنر دست خلاق تان این تغییر شگفت‌انگیز را تجربه کنید، در ادامه با ترفندهای کانتورینگ با ما همراه باشید.

رفع کجی یا انحراف بینی

انحراف داشتن بینی یک مشکل رایج در میان خیلی از خانم‌هاست. این فرم انحرافی ممکن است متقارن یا نامتقارن باشد. جالب است بدانید هر بخشی از صورت را که تیره کنید، پس رفتگی بیشتری پیدا می‌کند. پس بهترین راهکار این است که با کرم پودر تیره تر، زیرسازی مایع یا کانسیلر کناره‌های بینی‌تان (یعنی دقیقاً جایی‌که باعث می‌شود بینی کج به ‌نظر برسد مانند غضروف و استخوان بیرون آمده) را تیره کنید. با زدن کانتور تیره به این نواحی تصور بینی باریک‌تر را ایجاد می‌کنید. من تمایل دارم این خطوط تیره را از جایی‌که ابروها به بینی می‌رسد آغاز کنم و این انحنا را در کناره‌های بینی ادامه دهم. در نوک بینی این رنگ تیره را برای ایجاد ظاهری طبیعی‌تر فید می کنم.

برای رفع حالت انحنا، دو طرف بینی را از گوشه داخلی چشم تا نوک بینی سایه بزنید. در مرحله بعد براش نرمی را بین هایلایت و سایه از بالا به پایین صاف امتداد دهید تا این خطوط صاف ادغام شوند. در مرحله آخر براش را به سمت صورت بکشید. حالا اطراف بینی و سایه هایی که به نوک بینی زدید را با حرکات دورانی یکنواخت کنید.

کوچک شدن بینی با آرایش متناسب با نوع بینی

آموزش کوچک کردن بینی با آرایش

تا اینجای کار نکات خوبی را درباره ی روش های کوچک شدن بینی با آرایش یاد گرفتیم.

حال باید نوع بینی خود را بشناسیم و آرایش خود را به شکل تخصصی متناسب با نوع بینی انجام دهیم.

بینی‌های مدل آویزان

این یک چالش آرایشی رایج دیگر برای کوچک شدن بینی با آرایش است. در بعضی چهره‌ها نوک بینی پایین‌تر از حد معمول بوده و این حالت افراد را آزار می‌دهد. در این چهره‌ها باید رنگ کانتور را در زیر نوک بینی بین سوراخ‌های بینی بزنید و با رنگ طبیعی پوست ترکیب کنید. این یک تکنیک ساده است. هر چه سایه تیره‌تر باشد، بینی بلندتر به‌ نظر می‌آید.

کوچک کردن بینی با آرایش در بینی‌های گوشتی

بینی نقطه کانونی صورت است و خیلی مهم است که کوچک شدن بینی با آرایش با مهارت کامل انجام شود و ظاهر ناخوشایندی پیدا نکند. خوشبختانه به کمک تکنیک‌های کانتورینگ تغییر فرم و حالت بینی خیلی راحت است. در این روش از کوچک کردن بینی با آرایش، برای جمع‌وجور نشان‌دادن آن سایه تیره‌تر را در کناره‌های سوراخ‌های بینی اعمال کنید. سپس رنگ را به سمت مرکز بینی بکشید تا نوک بینی باریک‌تر به‌ نظر برسد. حالا با توجه به این‌که پهنای بینی چقدر است از سایه کانتور برای پوشش نواحی اطراف پل بینی که باعث پرتر دیده شدن آن می‌شود استفاده کنید. به کمک فرچه رنگ تیره را با بخش‌های روشن‌تر ترکیب کنید. حالا آرایش شما آماده ‌است.

بینی‌های گرد؛ از برجسته کردن بپرهیزید

اگر بینی گرد یا بینی دارید که نوکش به نسبت بزرگ‌تر است، نباید از هایلایتر استفاده کنید. هایلایتر معمولاً برای جلب توجه به ناحیه خاصی استفاده می‌شود. در عوض از یک کرم برنزه در محل برآمدگی بینی استفاده کنید. مراحل کار را همانطور که در روشهای قبل توصیف کردم انجام دهید. در مرحله نهایی برای تثبیت آرایش زیبای تان باید با کمک براش های بادبزنی (کابوکی) یا براش های سرگرد پودر فیکس کننده به صورت بزنید. با این کار آرایش هایلایت و کانتورینگ روی صورت تثبیت می شود. بهتر است از پودرهایی که با رنگ صورت همخوانی دارد یا از پودرهای مات و بی رنگ استفاده کنید.

چطور بینی‌تان را مانند سوپراستارها کانتور کنید؟

پیش ‌از هر چیز باید بدانید که سوپر استارها همانند مردم معمولی نقص هایی در چهره‌شان دارند. گاهی تصمیم می‌گیرند با جراحی‌های زیبایی آن را محو کنند. در مقابل هنرمندانی که عاقلانه‌تر فکر می‌کنند، دست به ترکیب طبیعی صورتشان نمی‌زنند و از آرایشگرهای حرفه‌ای برای گریم و ایجاد توهم فرم‌های خاصی از چهره کمک می‌گیرند. شاید باورش سخت باشد اما ممکن است خیلی از این هنرمندان را حتی نتوانید بدون آرایش شناسایی کنید.

بینی یکی از اجزای اصلی صورت است که بعد از چشم‌ها بیشترین تاثیر را در زیباتر دیده شدن دارد. برای کوچک شدن بینی با آرایش یک تکنیک ثابت نمی‌توان در نظر گرفت؛ بلکه براساس فرم و حالت بینی و نوع توقع شما از نتیجه نهایی، تکنیک‌های مختلفی به‌ کار گرفته می‌شود. پیش ‌از هر چیز باید کانتور با رنگ مناسب چهره را انتخاب کنید. رنگ موردنظر حالت زردی یا نارنجی نداشته باشد. انتخاب دو رنگ هماهنگ برای کرم پودر و کانتور تیره تر برای فرم و حالت دادن به چهره مهم‌ترین بخش کار است.

کوچک کردن بینی با آرایش چطور ممکن است؟

باید با صراحت اعلام کنم که کوچک نشان‌دادن بینی به کمک ابزارهای آرایشی که رایج ترین ترین آن‌ها کانتور است، کاملاً امکان‌پذیر است. بعد از این‌که نگرانی‌هایتان از این بابت رفع شد، بگردید و کانتور مناسب پوست تان با رنگ ۲ درجه تیره‌تر انتخاب کنید. چندان کار سختی نیست که تشخیص دهید کدام بخش‌های بینی لازم است کشیده‌تر یا فرورفته تر به ‌نظر برسد. نواحی که لازم است برجستگی ها از نظرها پوشیده شود با رنگ تیره و قسمتهایی که می خواهید بیشتر دیده شود با هایلایتر برجسته کنید. البته بهتر است این ماموریت توسط آرایشگر حرفه‌ای انجام شود. اما درصورتی‌که می‌خواهید خودکفا باشید، باید قلم‌موی آرایش را با جرئت بردارید و دست‌به‌کار شوید.

همان‌طور که پیش ‌از این بیان کردیم برای کوچک شدن بینی با آرایش در بینی‌هایی که حالت انحنا یا پف‌کرده گی اطراف تیغه بینی دارند، بهترین راهکار کانتور کردن از محل ابرو به پائین برای کشیده نشان‌دادن بینی است.  در مدتی که اطراف بینی را با سایه کانتور می‌کنید، هر از گاهی با قلم‌موی آرایش حرکات دورانی ایجاد کنید تا رنگ یکنواخت شود. کانتور را از بالای پل بینی به پایین بکشید و در محل نوک بینی محو کنید. حالا برای هماهنگ شدن رنگ چهره، قسمتی از گونه که بینی متصل می‌شود را با قلم مو کمی تیره‌تر کنید. همین کار را در محل پره‌های بینی و انحنای فرورفتگی بینی تکرار کنید تا بینی جمع‌تر به چشم بیاید. کانتور کردن بینی درحقیقت فرورفتگی‌ها و برجستگی هایی ایجاد می‌کند که در نهایت فرم بینی را به شکل دلخواه در می‌آورد. سایه‌های ناشی از آن نوعی خطای دید ایجاد کرده و نقص‌های بینی را می‌پوشاند.

بینی‌تان را کوچک‌تر نشان دهید

در کوچک شدن بینی با آرایش برای این‌که بینی را باریک‌تر نشان دهید، می‌توانید از کانسیلری که ۲ درجه از رنگ پوست طبیعی‌تان روشن‌تر است در دو سمت بینی استفاده کنید. برای بیشتر کردن این کنتراست با یک کرم پودر تثبیت‌کننده آن را تنظیم کنید. اگر روی بینی‌تان حالت برآمدگی وجود دارد، با اینکه این حالت می‌تواند به چهره شما شخصیت خاصی بیفزاید، اما اگر تمایل دارید آن را پنهان کنید، به کمک رنگ برنز آن بخش خاص را پوشش دهید. یک ‌رنگ برنزه مات یا سایه خاکستری وقتی روی برآمدگی اعمال می‌شود، توهم بینی جمع تری را ایجاد می‌کند. در نهایت می‌توانید نوک بینی‌ را با کمی هایلایت آرایش کنید تا توجه ها از قسمت برآمدگی پرت شود.

نکات هوشمندانه برای دور کردن توجه از بینی

باید بدانید که حتی مدل موهای شما هم در این‌که چهره‌تان چطور به ‌نظر برسد تاثیر دارد و تفاوت‌هایی در ابعاد صورت ایجاد می‌کند. هایلایت کردن مو توجه‌ها را از بینی شما دور می‌کند. جالب است بدانید جدا کردن موها از یک سمت باعث کوچک‌تر دیده شدن بینی‌های بزرگ‌تر می‌شود. درحالی‌که چتری کردن موها وسط صورت را برجسته‌تر می‌کند و بینی بیشتر در معرض نمایش خواهد بود. روی آرایش چشم‌هایتان بیشتر تمرکز کنید. چشم‌های دراماتیک و پررنگ توجه را از بینی دور می‌کند. با این اوصاف از برجسته کردن چشم‌ها و ایجاد بال‌هایی جذاب با مژه ها نترسید.

کلام پایانی

به پایان این مقاله رسیده ایم و امیدواریم به خوبی کوچک شدن بینی با آرایش را آموخته باشید و در آن حرفه ای شده باشید.

اگر سوالی در این باره دارید میتوانید در همین صفحه در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

با استفاده از سایه های روشن و تیره و بکار بردن هر کدام در محل درست، آرایش به سادگی باعث میشود بینی شما به شدت کوچک تر بنظر برسد.

کافیست با هایلایتر یک خط باریک روی لبه و نوک بینی بکشید و آن را به آرامی محو کنید.

سپس باید از کانتورینگ استفاده کنید که تمام مراحل در این مقاله همراه فیلم و عکس توضیح داده شده است.

ارسال دیدگاه